fbpx

Léto až do listopadu – to je podzimní jachting v Řecku

Historické památky na ostrově Kea

Podzim na moři bývá v Řecku tradičně mírný a teplý. Někdy bývají jachtařské podmínky dokonce v říjnu a listopadu příjemnější, než v létě. Mírný vítr stabilního směru a klidné moře jsou ideální podmínky pro rychlou plavbu na plachty. A letošní podzim má našlápnuto stát se jedním z nejhezčích za poslední dobu! A Řecko patří k bezpečným zemím, tak by byla škoda letošní podzim propásnout! Denní teploty šplhají stále ke třicítkám a noční ani omylem neklesají pod dvacet. Letní pohodu dokresluje teplota moře, která se drzí na 24 stupních Celsia. 

Letecké linky na letiště do Atén fungují, dokonce z Vídně několikrát denně a za velmi příjemné ceny. Z letiště Atény je to jen půl hodinky do naší základny v Olympic marině v Lavrio a po nalodění asi 15nm na ostrov Kea, který nabízí všechno, co si jachtař může přát:

– kryté zátoky pro klidné kotvení i v noci 

– unikátní historické památky snadno přístupné ze zátoky na kotvení (viz foto)

– přístav s obchody a restauracemi

– zajímavé vnitrozemí včetně bohatých pramenů vody a památek

. vynikající podmínky pro potápění, které Vám na vyžádání rádi zařídíme tak, jak to možná znáte z Karibiku (ke kotvící jachtě přijede člun vyzvednout potápěče a po ponoru je zase přiveze na dohodnuté místo, kde bude jachta kotvit)

Neváhejte se na nás obrátit, naše flotila jachet a katamaranů je připravena a poskytneme Vám veškeré potřebné informace.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Nejnovější články

Red Tractor Farm

Malé rodinná farmy na ostrově Kea, která produkuje červené víno místní specifické odrůdy. Každý rok vyrobí 2000 lahví tohoto vína, které nese značku BIO kvalita.

Celý článek...

Cabernet Sauvignon,

Klasické červené víno jaká jídla se hodí k tomuto vínu? Hovězí steak na lůžku ze zelného salátu s hlívou ústřičnou

Celý článek...
Starší články