Specialista na katamarany a Řecko

Prodej jachet

Marsaudon

Komfort katamaranu a rychlost motoráku
TS5
Výkon i komfort při plavbě po širém moři
Více informací
TS42
Rychlý katamarán s pohodlným zázemím
Více informací
Previous
Next

Výrobcem racer-cruiser katamaranů TS5 a TS42 je společnost Marsaudon Composites, kterou založil  v roce 1999 Samuel Marsaudon. Sídlí v prostorách bývalé ponorkové základny v Lorientu, která je dnes centrem výroby jachtařských speciálů.

Hlavní náplní Marsaudon Composites je speciální výroba z kompozitních a high-tech materiálů pro náročné použití (letecký průmysl, armáda apod.). Díky mimořádným zkušenostem při používání kompozitů se na Marsaudon také obracejí různé jachtařské firmy s požadavky na zakázkovou výrobu závodních speciálů a „one-off“ nebo malosériových projektů. 

Aktuálně má Marsaudon Composites kapacitu pro výrobu dílů o rozměrech až 30x14m technologií vakuového vstřikování a vytvrzování v unikátních pecích s nuceným oběhem vzduchu o teplotě 130 stupňů Celsia.

Kvalitní provedení, pečlivá výroba a špičkové vlastnosti při minimální hmotnosti a maximální pevnosti, to jsou vlastnosti, které kromě prvotřídních nautických vlastností dostaly katamarany TS42 a TS5  do vínku díky zkušenostem Marsaudon Composites. A nesmíme zapomenout, že Sam Marsaudon je sám nadšeným jachtařem a svoje katamarany testuje a zdokonaluje.  Není divu, že jejich obliba roste. Běžná cestovní rychlost se pohybuje kolem 15 uzlů a rychlosti nad 20 uzlů nejsou ničím neobvyklým zejména při plavbě na zadoboční vítr. Schopnost dosahovat vysokých cestovních rychlostí na dlouhé trasy spolu s mimořádným komfortem a kvalitním zpracováním jsou hodnoty, které oceňuje stále více zákazníků. A nejlepším důkazem, že katamarany Marsaudon TS5 i TS42 jsou opravdu rychlé, jsou výsledky transatlantického závodu ARC 2019, kdy nejrychlejší lodí v absolutním čase byl Marsaudon TS5, následovaný závodním speciálem 

Ukázka jachet, které na zakázku vyrobila loděnice Marsaudon Composites

Marsaudon Composites vyrobila díky svému knowhow při použití high-tech materiálů řadu unikátních a známých jachet, podívejte se na některé z nich:

Máte zájem o více informací?

Kontaktujte nás a osobně probereme vše, co Vás zajímá.